Andrzej Klejzerowicz, odtwórca tradycyjnych drewnianych instrumentów ludowych (Ciechanowiec, gm. Ciechanowiec, woj. mazowieckie). Odtwarza tradycyjne drewniane instrumenty ludowe, przede wszystkim podlaskie ligawki, ale także inne instrumenty między innymi kaszubskie i góralskie. Jego instrumenty znajdują się w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.
Od wielu lat jest jurorem na „Ligawkach” – Konkursie Gry na Instrumentach Pasterskich organizowanym przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Wcześniej wielokrotnie był uczestnikiem i laureatem tego konkursu.
Tradycyjnie ligawki były sygnałowymi instrumentami pasterskimi (informowano o niebezpieczeństwie, o możliwości odbioru mleka z pastwiska itp. Wtedy ligawka była długa (była instrumentem „stacjonarnym” używanym przez pasterzy). Z czasem ligawka zaczęła być instrumentem sygnałowym wykorzystywanym na polowaniach, wówczas jej długość uległa znacznemu skróceniu, tak, aby można ją było zarzucić na plecy i pójść w las. Z tym związane jest to, że Klejzerowicz na ligawkę wybiera zakrzywioną gałąź, która ułatwia przenoszenie instrumentu.
Twórca wykonuje ligawki własnoręcznie wykonanymi dłutami. W warsztacie ma w pełni wyposażoną kuźnię, w której kuje, hartuje i ostrzy wykonane przez siebie narzędzia. Zazwyczaj używa stali z odzysku (np. ze starego resora, lub łożyska, czasami kupuje lepszą gatunkowo stal).