Kurpiowski twórca ludowy, rzeźbiarz, muzykant, jedyny w regionie budowniczy instrumentów muzycznych. Jak twierdzi na emeryturze ma czas i możliwości, aby oddać się swojej pasji. Jako odtwórca starych instrumentów może zostać uznany następcą słynnego na Kurpiach przedwojennego wytwórcę instrumentów Bolesława Olbrysia z Dębnik koło Nowogrodu.
Pierwsze rzeźby zaczął tworzyć w 2000 r. zdobywając wysokie oceny w konkursach rękodzieła. Podejmuje zarówno tematykę sakralną jak i świecką, rzeźbi głównie kapliczki, figury świętych, anioły, postacie Kurpiów, a także ptaki i kwiaty.
Rzeźbi w drewnie lipowym i topolowym. Uczestniczy w plenerach rzeźbiarskich, tworzy rzeźby monumentalne. Obróbkę wstępną wykonuje za pomocą piły łańcuchowej, detale zgrubnie wypiłowuje stosując piły karvingowe, rzeźby wykończa ręcznie dłutami. Jak twierdzi lubi podejmować wyzwania i eksperymentować.
W roku 2004 r. zbudował pierwszy instrument, dłubane skrzypeczki, na których z czasem nauczył się grać. Kolejne instrumenty, jakie wykonał, to ligawa, fujarka, gwizdki, piszczałki, kołatki, bębny. Wykonał kilka instrumentów historycznych jak fidel płocka, suka biłgorajska, rebek, miniaturowe skrzypce – surdynka, skrzypce klawiszowe. Po kilku latach doświadczeń powstała lira korbowa, unikalny instrument z tysiącletnią tradycją.
Znaczącym osiągnięciem była rekonstrukcja kurpiowskiej basetli i wprowadzenie jej do praktyki muzycznej w jednej z kapel grających muzykę kurpiowską. Wytwarza także tradycyjną techniką struny (z jelit).
Jest samoukiem, który prostymi narzędziami z dostępnych materiałów buduje instrumenty tak jak jego przodkowie z czasów Oskara Kolberga. Podczas budowy instrumentów w pracach wstępnych wykorzystuje elektronarzędzia, które przyspieszają obróbkę drewna, ale nie wpływają na właściwości instrumentu. Niejednokrotnie kilkakrotnie przerabia wytworzony instrument, aby uzyskać lepsze dźwięk.
Wykonane przez niego instrumenty dają możliwość odtworzenia brzmienia dawnych kapel ludowych, interpretacji najstarszych utworów zapisanych przez etnografów, badaczy folkloru muzycznego.